Pikkujoulutreenit: Näyttelytreeni ”MÄTSÄRI”, Su 17.12. klo 16.15 alkaen

10,00  sis. ALV 24%

 

Tunti on tarkoitettu kaiken tasoisille koirakoille, näyttelykonkareista vasta kehäreissuja suunnitteleviin! Tunnin aikana treenataan näyttelyiden perusteita kehäkaavan mukaisesti mätsärityylillä (harjoitusnäyttely).

Kehä aloitetaan klo 16.30, maksimikesto noin 1h.

 

8 varastossa

Kuvaus

Lauantaina 17.12. järjestetään jälleen Junton pikkujoulupäivä!

Päivän aikana on luvassa monenlaista ohjelmaa:

Klo 13 – 15  Agilityn kisatreenit, ”epikset”

Klo 15 – 16 Junton tarvikekaupan putiikki hallilla auki

Klo 16.15 – 17.30 Näyttelytreeni, ”mätsäri”

Klo 18 – 20  Aktivointitunnit

 

 

Tunti on tarkoitettu kaiken tasoisille koirakoille, näyttelykonkareista vasta kehäreissuja suunnitteleviin! Tunnin aikana treenataan näyttelyiden perusteita kehäkaavan mukaisesti mätsärityylillä (harjoitusnäyttely).

Halliin on rakennettu kehä, johon kaksi koiraa kutsutaan kerrallaan ”arvosteluun”. Tuomarina toimiva kouluttaja treenauttaa kehässä tarvittavia taitoja kehäkaavan mukaisesti kuten oikeassa näyttelykehässä. Kyseessä on kuitenkin treeni, joten voit kysyä kehässä kouluttajalta vinkkejä tai harjoitella esimerkiksi mittaamista rauhalliseen tahtiin, tavoitteena mahdollisimman hyvä ja rento fiilis sekä koiralle että esittäjälle!

Omaa vuoroa odotellessa muut voivat treenata näyttelyssäkin tärkeää omalla paikalla rauhoittumista ja odottamista tai tehdä lämmittelyä/omatoimiharjoittelua ennen omaa kehävuoroa.