KURSSI: Hoopers pohjataidot/alkeet pienryhmä 6x, Su 23.8. klo 14 alkaen

132,00  sis. alv

 

Ajankohta: Sunnuntai klo 14 – 15 (koulutuksen kesto noin 50min)

Päivät: 23.8. – 27.9.2026 (6x)

Paikka: Toppilan OSTY-halli, agilitykenttä,  os. Kansipojantie 6 Oulu

Ryhmäkoko: Max 4 koirakkoa

Kouluttaja: Sara Kamula

 

 

LUE LISÄTIEDOT KURSSISTA TÄMÄN SIVUN ALAREUNASTA!

Ilmoittautumalla kurssille hyväksyt ilmoittautumis- ja tilausehdot sekä treenikäytänteet! https://koirakoulujunto.fi/ilmoittautumis-ja-tilausehdot/

 

1 varastossa

Kuvaus

Hoopers pohjataidot/alkeet soveltuu kaikille yli 5kk ikäisille koirille, joilla ei ole aiempaa hoopers-/agilitytaustaa. Alkeiskurssilla lähdemme tutustumaan lajiin tarkemmin sekä treenaamaan lajissa tarvittavia pohjataitoja, kuten palkkaus, fokusointi, kohdetyöskentely ja paikallaolot. Käymme läpi myös esteopetuksen alkeita sekä vahvistamme koiran itsenäistä tehtäväsuoritusta kohti jatkokurssia ja ratatreenejä!

Alkeiskurssille tultaessa koira sekä ohjaaja voivat olla täysin kokemattomia lajissa, mutta koiran tulee olla perustottelevaionen ja ohjaajansa hallinnassa. Tässä ryhmässä teemme harjoitukset pääasiassa kaikki koirat samaan aikaan kentällä (kuitenkin eri puolilla isoa kenttää / välisermejä käytössä).

 

 

KURSSIEN POISSAOLOKÄYTÄNNÖT LÖYDÄT TÄÄLTÄ

 

 

KURSSIN TIEDOT:

Ajankohta: Sunnuntai klo 14 – 15 (koulutuksen kesto noin 50min)

Päivät: 23.8. – 27.9.2026 (6x)

Paikka: Toppilan OSTY-halli, agilitykenttä,  os. Kansipojantie 6 Oulu

Ryhmäkoko: Max 4 koirakkoa

Kouluttaja: Sara Kamula

 

Sopiiko reaktiivisille: Tämä ryhmä voi olla liian vaikea reaktiivisille koirille, sillä kaikki koirat työskentelevät tilassa samaan aikaan (järjestämme myös reaktiivisille sopivia alkeiskursseja, voit toivoa näitä esimerkiksi sähköpostitse!)

 

Pääsyvaatimus: Perustottelevaisuus, ryhmässä toimiminen mahdollista yhtäaikaa muiden kanssa

Seuraavaksi kurssiksi: Hoopers alkeisjatkokurssi