– KOIRAYSTÄVÄLLINEN OULU 🐾

Tältä sivulta löydät kootusti paikkoja Oulusta, joissa voit vierailla yhdessä koiran kanssa. Varmista kuitenkin vielä lupa vierailukohteelta, ettei heidän käytännöt ole muuttuneet! Mikäli löydät Oulusta myös muita listan ulkopuolisia koirat tervetulleiksi toivottavia paikkoja, voit ilmoittaa näistä esimerkiksi sivun kommentoinnilla, niin lisätään myös uudet paikat listaan ilahduttamaan meitä kaikkia!

RAVINTOLAT, KAHVILAT, TERASSIT JA MUUT RUOKAPAIKAT:

KAUPAT, KAUPPAKESKUKSET YMS:

MAJOITUS:

KOIRAMETSÄT:

Oletko vieraillut muissa paikoissa koirasi kanssa Oulun seudulla?

Vinkkaa paikka, niin lisätään se listaan!

36 thoughts on “– KOIRAYSTÄVÄLLINEN OULU 🐾

  1. Radisson Blu Hotel Oulun Bistro Mesuun on tervetulleita myös koirat. Osaan pöytäpaikoista on mahdollistetttu lemmikeille. Hotellissa on koko kerro lemmikeille, koirille erillinen tervetulopaketti ja peti kuuluu lemmikkilisään

  2. Tuiran kirjastoon soitin ja vastattiin että koiran kanssa tervetuloa.

    1. K-rauta Välivainio ja Äimärautio toivottaa myös koirat tervetulleiksi 🐶

  3. Oulunsalon Warjakan satamassa sijaitseva Satamakahvila Hulina ottaa erittäin mielellään vastaan koira-asiakkaitakin! Avoinna 1.6.-31.8.2023

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *